Winnie RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Winnie RPG

Welcome!
 
AcasaCalendarFAQCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Condica de prezenta
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeAstazi la 1:49 am Scris de Rox

» Ramo is here
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeIeri la 1:58 pm Scris de dominic

» Festivalul Afinelor (with Melania)
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 18, 2024 11:34 am Scris de Trinket

» Interviu Geo
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 17, 2024 9:25 pm Scris de Geo

» Intreaba-o pe Nina
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 17, 2024 9:05 pm Scris de Sebby

» Interviul Rox.
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mai 17, 2024 6:37 pm Scris de Rox

» Interviu Midori
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 16, 2024 7:12 pm Scris de Rox

» Berbec
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 16, 2024 3:32 pm Scris de Horoscop-BOT

» Taur
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mai 16, 2024 3:32 pm Scris de Horoscop-BOT

Statistici
Avem 61 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Midnight Flaay

Membrii nostri au postat un numar de 9971 mesaje în 114 subiecte
Countries
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Percent_0
Cei mai activi postatori ai lunii
Geo
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
Horoscop-BOT
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
Rox
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
Trinket
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
dominic
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
Nina
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
Melania
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
Ra Mo Na
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
Geo2
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 
NACHT.
A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 EmptyA funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Mduteg10A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty 

 

 A funny day (with Sujata)

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 25, 2024 5:05 pm

Rezumarea primului mesaj :

Era o zi de ianuarie. Fiind puțin mai rebelă și vrând să fac lucruri mai neobișnuite, planificasem o zi distractiva cu prietena mea umană. Deși noi doua ne consideram prietene egale, ceilalți ne puteau vedea că o relație de stăpân și animăluț de companie. Pe mine nu mă deranja deloc.
Primul lucru pe lista era să îi gătesc prietenei mele un mic dejun surpriza apoi următorul lucru pe lista sa o duc calare pe spatele meu in zbor in parcul de distracții din capitala aflată la 500 km distanță și tot în acel oraș la ce el mai mare mall din capitala unde urma să jucăm Arcade și să facem niste cumpărături.
Sus In jos

AutorMesaj
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 27, 2024 8:11 pm

De indata ce imi da ingredientele, incep sa pregătesc alături de ea partea mea, ca pe urma sa le poată combina. Insa ma gândeam sa ii facem ceva poza aparate pentru a o înrămat ca si amintire alături de ea. Eram fericita și făceam asta cu mult drag, pasiune și devotament.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 27, 2024 10:07 pm

Eu intre timp intr-o alta cana prepar ciocolata calda.
-Acum ia ciocolata calda si toarna putin cate putin si freaca cu spatula. Dupa care cand cana e umpluta un sfert cu crema, imi dai 3 lingurite de crema mie si torni ciocolata calda dintr-o singura turnare pana se umple cana.
Intre timp eu voi prepara magia. Crema magica curcubeu.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 27, 2024 10:28 pm

Si cum eu eram o sora mai mica și cuminte, execut de indata tot ce îmi spuse. "Ca tot stam și facem o cafea, abea astept sa mai îmi spui ultimele noutăți în timp ce vom savura aceasta cafea delicioasa și gustoasa." Insa eu eram tot un zâmbet de fericire și de mulțumire.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 28, 2024 12:11 pm

-Pai s-a întâmplat ceea ce era de așteptat. Un pas mic spre normalitate dar cu o floare nu se face primăvară. Caii din Grecia sunt considerați acum animale de companie la fel ca câinii si pisicile și e interzisa sacrificarea lor pentru mancare. Pentru noi centaurii și varietățile noastre unicentaur, pegatauri și licornocentauri e o veste in direcția bună dar tot mai e de munca căci dacă am îndrăzni să ne arătăm acum încă am fi capturați și utilizați în experimente fara consimțământul nostru.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 28, 2024 12:47 pm

"Dar cine este atat de nemernici încât sa vrea sa mănânce cabaline? Mi se pare rupt de realitate." Vestea ei ma facea sa ma cutremur din toate încheieturile mai ceva ca si o piftie. Chiar mi se parea ireal de îngrozitor. "Si ce se va intampla pana la urma mai exact? Este o situație nu prea roza din câte vad." Si acea chestiune a lor chiar ma ingrijora destul de tare.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 28, 2024 1:11 pm

-Momentan nimic. Vom continua sa ne arătăm doar celor în care putem avea încredere deplină. Altfel am ajunge experimente de laborator.
Și există câteva popoare care mănâncă cabaline fara nici o remușcare.
In anumite părți restrânse ale Germaniei și anumite state ale SUA și în Asia Centrală și China.

Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 28, 2024 1:47 pm

"Mie mi se pare o decizie absolut grozava. Acum ca mai avem puțin și terminam cafeaua, asi vrea sa mergem direct în foișor. Eu o voi lua înainte și voi pregăti totul. Oke sora mai mare?" O intreb pe un ton ușor entuziasmat și bucuros pentru ca o revedeam după atâția ani. Mereu îmi plăcea sa ii spun sora mai mare.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 28, 2024 2:02 pm

Sigur. Spun eu.
-Uite acum voi desena cu aceasta crema de ciocolată curcubeu și lapte curcubeu un model barista care sigur îți va placea.
Apoi cafeaua era gata.


A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Bbb93d8343d3066fcac480524d1e4e30
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 29, 2024 10:11 am

Când vad cafeaua și cum era aranjata, imi venea sa lacrimez. Era atat de frumoasa și parca mise facea mila sa ma ating de ea ca să nu o stric. "Vai ce frumoasa a ieșit cafeaua. Imi e draga". Si imi iau cafeaua de indata sa ii fac cea mai reusita poza demna de pus pe Instafairy. Un fel de instagram pentru fiintele magice.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 04, 2024 2:11 pm

-Ma bucur mult ca iti place. Ma tot gandesc ca am destul de multe bunatati cu cae sa te mai surprind. Ii spun eu.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 04, 2024 2:54 pm

Ooc: ai uscat o limba romana de te doare capul. 

Ma uitam la ea și parca ceva se întâmplase cu urechile mele și nu auzisem ce imi spune. Doar dau din cap ca să nu o supăr, desi nu înțelese nimic. Imi placea sa o vad alături de mine și de cei dragi. Insa îmi era dor sau poate dorinta. Nu stiam ce, dar voiam sa merg în lumea ei.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Feb 04, 2024 3:37 pm

Ooc: Tastatura mea e de vină. A prins frimituri și praf.

-Stii, mă gândesc că am multe lucruri cu care sa te mai surprind. Și multe bunătăți cu care sa te mai surprind.
Și apropo de lucruri, știu că îți dorești o excursie in lumea mea. Și da, îți pot îndeplini dorința asta. Dar intrarea se face printr-un singur loc. Templu lui Chiron din vârful Muntelui Pelion. O dată ajuns în vârful muntelui, templu ascuns poate fi găsit urmând direcția în care indică Constelația Săgetătorul și o poți face doar calare pe un cal bine antrenat sau pe un centaur ori unicorn. Pe jos e imposibil. Căci sunt niste trecători abrupte pe care doar un cal antrenat le poate trece.
Dar merita sa vizitezi lumea mea. Culorile sunt mai vii, stilul e cel al greciei antice și vei găsi multe frumuseți naturale. Aerul fiind mult mai curat și natura mult mai prietenoasă.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 08, 2024 9:59 am

"Dar stai, ca nu e graba. Avem impreuna de sărbătorit ziua îndrăgostiților, Dragobete le si multe altele. Insa nu sunt decisa. Sa le sărbătorim aici în Tokyo sau la tine în ținut. Cam grea decizie draga mea sora." Respir ușor adanc și parca simteam ca ma ia un oftat. Nu stiam de ce, insa nu eram sigura ce sa aleg. De accea cel mai bine am lăsat ca decizia sa ii aparțină doar ei.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 08, 2024 11:51 am

-Ei bine, daca mergi in lumea mea, poate vom avea norocul să îl întâlnești pe însuși zeul Cupidon in persoana. Anul asta vine in orasul Majestica din regatul Ecvestra. O sa de-a autografe la câțiva norocoși. Și dacă nu, tot e bine că avem un festival al iubirii. Unii îl numesc Festivalul inimii și al copitelor, alții îl numesc Festivalul inimii iar alții îl numesc Festivalul iubirii.
Știi, se incepe cu face painting și îți pictezi inimioare pe obraji dar apoi mai pictezi inimioare și în palme sau in copite după caz. Asta se face că tatuaj temporar la un atelier de tatuaje care in fapt e o tarabă la festival a unui artist tatuator.
Apoi mergi cu prietenii la diverse evenimente din cadrul festivalului. Evenimente ce evoca iubirea. Plimbare cu caleașca decorata cu inimioare, cumperi turta dulce in forma de inimioara care se rupe in jumătate și o mănânci împreună cu persoana iubită, seara e concert si se canta melodii de dragoste și iubire. E posibil sa vina și regina Ecvestriei la festival daca nu o fi prea ocupata.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 09, 2024 6:56 pm

Imi placea tot ce îmi propunea și nu voiam sa ratez nimic. Insa in acelasi timp eram și foarte entuziasmata ca sa vad ca era de acord cu mine și cu câteva idei. Insa voiam sa fie ceva foarte frumos și special.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 12, 2024 10:33 am

-Stii, mi-ar placea sa putem sa le facem pe amândouă simultan. Putem alege câteva evenimente de la festivalul din lumea mea și câteva la cele din lumea ta. Trebuie sa le alegem cu grijă și să ne sincronizam ceasurile. E un pic mai dificil de sincronizat dar nu imposibil deoarece timpul în lumea mea curge altfel. Ca să calculezi viteza cu care curge timpul între două tărâmuri e multa matematică complexa.
Și apoi nu ne rămâne decât să ne grăbim in zbor de la un festival la celălalt.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 12, 2024 6:39 pm

"Poate ar fi mai.l bine sa găsim un portal sau ceva care sa ne ducă acolo unde trebuie. Sau poate găsim ceva indicii ca sa activam un portal. Pot fi gata făcute, dar trebuie activate." Imi veneau o multime de idei incat nu stiam pe care sa le aleg sau pe care sa le aleagă ea.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Feb 12, 2024 9:14 pm

-Pai exact la portale ma gandeam si eu. Cunosc modalitatea de a calatori prin ele dar nu le pot face eu, momentan. Ele au o ritmicitate si le poti folosi pe post de transport public interdimensional.
Ca sa castig abilitatea de a crea portaluri proprii mai trebuie sa dau un examen la magie avansata dupa care pot incepe sa studiez Creearea si Controlul Portalurilor si dupa ce dau examen si la materia asta mi se vor debloca puterile pentru a putea face asta.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 1:07 pm

Vestea ei nu prea ma facea sa ma simt prea bine, insa posibil asa trebuia sa fie. "Atunci putem merge cu un mijloc de transport care sa ne ducă direct în dictia aia."
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 1:20 pm

-Uite, recent s-a descoperit un cristal care rezonează cu portalele și îți spune clar când sosește portalul in direcția dorită. La fel că aplicațiile pentru autobuze din lumea ta.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 1:47 pm

"Un cristal zici tu? Și unde vom putea găsi acel cristal draga mea sora?" Deja simteam cum urma sa am parte de cea mai palpitanta aventura din viata mea.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 2:26 pm

-Pestera de pe muntele Ceții. Un munte un care predomina ceața dar nu creata de către vreme ci de însuși muntele prin nenumăratele sale gheizere de ceață. Este și foarte periculos de a fi luat la pas dar și zborul e periculos. Trebuie sa fii întotdeauna în echipă și pregătit de orice. Noi doi formam un duo excelent care ar putea străbate muntele respectiv cu bine.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 2:34 pm

"Nu uita sora, pericol este al doilea nume al meu. Haide sa începem aventura. Olee!" Sar în sus cât pot și ma bucur de acea senzatie. Eram gata gata de calatorie și aventura. Mai ales ca imi era dor sa ma distrez. Numai numele muntelui îmi trezea o usoara senzatie de fiori pe spate. " Nu știu de ce, dar am impresia ca vom da și peste o calatorie paranormala pe cinste.
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 85
Data de înscriere : 25/01/2024

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 2:40 pm

-Cu siguranță.Ii spun eu.
-Sus pe spatele meu și te voi duce in zbor până la baza muntelui. Apoi vedem cat vom putea urca in zbor și cat vom merge pe jos sau cum le vom alterna.
Sus In jos
Sujata
fantasy
fantasy
Sujata


Mesaje : 108
Data de înscriere : 15/09/2023

A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 2:50 pm

"Sa fi pe faza pentru ca de indata voi sari pe spatele tău". Nici nu termin bine de spus, ca dintr-un sărit sunt direct pe spatele lei. "Sper ca nu te-am sdruncinat prea tare când am sărit pe tine".
Sus In jos
https://fairy.forumgratuit.ro/forum
Continut sponsorizat





A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: A funny day (with Sujata)    A funny day (with Sujata)  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
A funny day (with Sujata)
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Funny picture

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winnie RPG :: ⚜️RPG⚜️ :: ⚜️Supranatural-
Mergi direct la: