Winnie RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Winnie RPG

Welcome!
 
AcasaCalendarFAQCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Intreaba-o pe Nina
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeIeri la 12:12 pm Scris de dominic

» Ramo is here
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeIeri la 12:10 pm Scris de dominic

» Festivalul Afinelor (with Melania)
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeIeri la 9:17 am Scris de Trinket

» Berbec
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:54 pm Scris de Geo

» Taur
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:54 pm Scris de Geo

» Gemeni
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:53 pm Scris de Geo

» Rac
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:52 pm Scris de Geo

» Leu
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:52 pm Scris de Geo

» Fecioara
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:51 pm Scris de Geo

Statistici
Avem 38 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Enrique

Membrii nostri au postat un numar de 9713 mesaje în 114 subiecte
Countries
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Percent_0
Cei mai activi postatori ai lunii
Geo
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 
dominic
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 
Rox
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 
Melania
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 
Ra Mo Na
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 
Trinket
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 
Nina
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 
Xiphion.
Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty 

 

 Festivalul Afinelor (with Melania)

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Feb 08, 2024 6:26 pm

Rezumarea primului mesaj :

Era o zi de sfârșit de vara și început de toamnă. Festivalul Afinelor și Coacăzelor sau după cum îl numeau alții Festivalul Fructelor de pădure începea.
Azi era ziua cea mare pe care o așteptasem un an întreg.
Era încă 6 dimineață. Eu intru bucuroasa in camera peste prietena mea, țopăind și tropaind de colo colo. Mă apropii de prietena mea care inca dormea și o ling puțin pe obraz pentru a o trezi.
Sus In jos

AutorMesaj
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 10, 2024 2:08 pm

"Si ce vom face noi în tot acest timp??" Între timp termin de mâncat și ma duc sa îmi spăl farfuria și tacâmurile casa nu avem prea mult de stat. Pana si firimiturile le strâng într-o viteza greu de egalat ca sa fie totu prompt și sigur. Mai aveam acum de așteptat sa termine de mâncat și sora mea ca să ii spăl farfuria și tacâmurile.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 10, 2024 4:30 pm

-Pai am spus deja. Intram la un salon sa ne facem unghiile. In cazul meu insa imi voi face si copitele de o culoare mov sau magenta. Si apoi in drum spre festival o vom lua la trap nu la galop. Nu are rost sa galopam cu asa mult timp la dispozitie. Asa vom ajunge lejer.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 10, 2024 6:06 pm

"Ah da, asta asa este. Insa haide sa intram în salonul demn de răsfăț pentru noi doua." Iar pentru ca ea era mai mare ca și mine, mi se parea normal sa ii cedez ei locul ca sa între prima și eu după ea.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mar 11, 2024 7:26 am

Intram și văd că domnișoara de la salon i se adresa lui Melania:

"Buna Ziua, domnișoara Melania. Cu ce vă pot ajuta azi? Și observ că și căluțul dumneavoastră dorește să îi facem copitele? "
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 17, 2024 11:19 am

Ma uitam ușor speriata neștiind ce sa spun. "Da, cam asa ceva...da."Eram luata ca si din oala fără sa mai știu ce sa fac sau cum sa reacționez. Ma simteam puțin luata pe nepregătite. Insa si pe mine voiam sa ma mai înfrumusețeze. O schimbare de look ceva ca să arat mai primăvăratic. Ma gandeam sa îmi fac parul verde.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 17, 2024 12:35 pm

-Domnisoara Melania, veți fi prima. Ce ziceți de o coafură și părul vopsit verde să arătați ca o zână a primăverii? Că tot e Saint Patrick și se poarta verdele zilele acestea? Și unghiile vi le voi face un verde sclipitor. Spuse angajata salonului
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 19, 2024 11:01 am

"Oh, abea astept sa vad noua mea transformare. Cu siguranta voi adora tot ce veți face pentru mine. Eu sunt pregatita." Si cu acestea fiind spuse, ma asez pe scaun pentru a ma putea pregăti de înfrumusețare.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 21, 2024 12:34 pm

În acel timp eu stau deoparte și îmi aștept rândul.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 23, 2024 11:23 am

Dupa ce ma termina de aranjat și cuafat, ma uit în oglinda. Noua mea culoare verzuie arata absolut superb. Ma simteam asemeni unei zeițe a primăverii. Pana si rochia mi se schimba instantaneu după culoarea parului. Ma simteam foarte bine în noua mea postura. Ma ridic de pe scaun și ii fac loc lui Trink pentru a se aranja ea.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 24, 2024 9:50 pm

Datorita formei mele de jumatate cal nu era nevoie sa ma asez pe scaun ci sa iau loc doar punandu-ma in pozitia sezand precum un catelus care ii spui comanda "Sezi"
Angajata salonului incepu sa imi faca coama iar la final coafura mea arata precum un cornet de inghetata curcubeu. Dupa care imi ia copitele si mi le face de un magenta mauve cu sclipici.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 26, 2024 11:22 am

Ma uitam cum ii făcea coama și cât interes punea ii ceea ce face. Parea ca ii face o deosebita placere ca sa cuafeze ființele magice. Insa cel mai mult îmi plăcea devotamentul fata de meseria ei. Facea totul.cu drag și cu pasiune cum rar mai puteai vedea asta. Uneori îmi venea sa o întreb dacă nu cumva este și ea vreo fiinta magica în forma umana.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Apr 02, 2024 9:22 pm

După ce coama mea fusese aranjata, unghiile de la mâini facute și copitele mele căpătaseră și ele un aspect elegant, eram gata. Mă uit la telefonul meu care îl purtam in bustiera între sâni și observ că era aproape timpul că festivalul să își deschidă porțile.
-Hai Mel, mai sunt doar 15 minute până se deschide festivalul.
Știi, daca vrei, putem lua bilete online și apoi să ne facem o intrare spectaculoasa sărind peste coada de la intrare, in zbor.
O sa îi lăsăm pe toți uimiți inclusiv pe paznicul de la poarta când vom scana biletul de intrare așa din zbor.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 18, 2024 10:47 am

Ma uitam la ea și îmi plăcea sa vad cât este de spontana și de plina de viata. Acest lucru ma facea sa ma simt bine în prezenta ei. "Sa sti ca ar fi o idee absolut grozava sora mea. Haide, fa comanda și între timp ne putem ocupa de noi." Mai ales ca abea asteptam sa merg la acel festival minunat.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 20, 2024 9:56 pm

Scot smartphone-ul și intru pe net sa cumpăr bilete online pentru festival.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 22, 2024 5:10 pm

In timp ce se uita pe smartphone, eu ii fac semn ca ies din salon și ma asez pe banca de lângă. Era o banca acoperita de un copac minunat care făcea o umbra deasa și răcoroasă. Copacul semăna cu un bonsai, dar mai mare și mai dens.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 22, 2024 6:33 pm

După ce amica mea ieși să se așeze pe banca de langa de pe bulevard, observ că un tânăr care tocmai trecea prin zona se opri în dreptul salonului și făcea niște poze. Era ceva destul de rar sa vezi un centaur, ceva și mai rar sa vezi un centaur înaripat și ceva chiar foarte rar sa vezi un centaur înaripat folosind tehnologia modernă precum un smartphone. Puținii centauri care puteau fi văzuți, se comportau majoritatea ca niște bastinasi insulari rupți de lumea modernă.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 22, 2024 9:02 pm

Cand credeam ca ma plictisesc, vad o frumusețe de centaur care făcea poze mai ceva ca si un adolescent din lumea mea. Insa chipul sau îmi atrase cel mai mult privirea. Avea niște ochi de un albastru oceanic rar întâlnit. Un par lung blond și creț, iar la barbă avea un mic cioc. In urechea dreapta avea un piearce cu smarald. Avea un char ca toate fetele se întorceau spre el.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 22, 2024 9:18 pm

Și tot atunci se opri un tânăr care era surprins de imaginea care o avea în fața.

O fata centaur înaripat ( eu ) folosind smartphone-ul in timp ce îmi era aranjată coama și un tânăr centaur care îmi făcea poze cu telefonul său.

Îmi ridic privirea în oglinda salonului că să văd cum angajata îmi aranja coama și văd centaurul care mă poza și pe tânărul care făcuse pe furiș o poză atât mie cât și centaurului respectiv.


Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 22, 2024 10:01 pm

Era cel mai plăcut moment pe care il puteam vedea. Insa cand am vazut mai bine și Trink pățea aceasi lucru, dar cu un băiat. Acea sincronicitate era mai ceva decât ma asteptam. Încă nu îmi venea sa cred ceea ce vad. Era ireal de frumos și dragut.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeLun Apr 22, 2024 10:57 pm

-Stii, Mel. Centaurul acela e foarte frumos și arătos mai că l-aș invita la o întâlnire. Iar despre băiat care nu știu daca e vrăjitor sau e cineva, un om fără puteri, văd că e destul de uimit sa vadă pe cineva ca mine.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeMar Apr 23, 2024 3:27 pm

Vazand situatia si analizand-o mai bine, ma gândeam la ceva mai aparte și încep sa rad ușor amuzata. "Ce ai zice dacă l-ai invita la o întâlnire pe acel centaur? Ar fi o experienta placuta pentru tine. Cât despre băiat, nu știu dacă sa îl invit sau nu. Nu prea îmi pare atât de incredere." Si chiar asa era, băiatul acela mi se parea destul de suspect.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Apr 25, 2024 8:58 am

-Mda dar nu stiu. De imvitat l-as invita la intalnire dar nu astazi. Azi aveam planificat sa ne petrecem ziua doar noi doua ca prietene bune. Spun eu.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 27, 2024 9:13 pm

-Eu zic sa facem ce avem de făcut și dacă vrei sa ii întrebam, sa ii întrebam. Dar in acelasi timp sa avem grija la detaliile pe care ni-l vor da. Te las pe tine sa ii întrebi prima data. Insa in acelasi timp ma gândeam sa o las pe ea prima sa întrebe. Eu din nefericire încă nu aveam curajul.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 27, 2024 11:33 pm

Mă duc către centaur și discut cu el. Discuția era într-o limbă greco-ecvestra inventata pe loc care ieși din improvizații deoarece nici unul nu știam prea bine limba celuilalt dar ne străduiam sa comunicăm.
Mă întorc catre Melania și ii spun:
-Se pare că am o veste buna. Ei bine, l-am nimerit destul de bine. El este Juancaballo, căpitanul echipei spaniole de Polo ecvestru. E un jucător destul de priceput și foarte respectat de către fani. Și de asemenea e burlacul number 1. Vorba aceea. Multe fete centaur l-ar dori.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitimeSam Apr 27, 2024 11:43 pm

Rasuflu ușurată și merg de indata ce o vad pe Trinket. Intru în discuție cu băiatul și povestim, radem, i sa stabilim întâlnirea. El parea destul de grăbit. "Stai tu stai, ca nici eu nu o duc rau. Pare ca a fixat data de întâlnire în aceasi zi ca și tine. Pe el în cheamă Enrique și este ofițer de armata la brigada marina. Este căpitan de bord la o frigata antiaeriana." Insa era atat de dragut, imi și imaginam cum arata în uniforma.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Continut sponsorizat





Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Festivalul Afinelor (with Melania)
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winnie RPG :: ⚜️RPG⚜️ :: ⚜️Supranatural-
Mergi direct la: