Winnie RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Winnie RPG

Welcome!
 
AcasaCalendarFAQCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Intreaba-o pe Nina
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeIeri la 12:12 pm Scris de dominic

» Ramo is here
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeIeri la 12:10 pm Scris de dominic

» Festivalul Afinelor (with Melania)
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeIeri la 9:17 am Scris de Trinket

» Berbec
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:54 pm Scris de Geo

» Taur
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:54 pm Scris de Geo

» Gemeni
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:53 pm Scris de Geo

» Rac
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:52 pm Scris de Geo

» Leu
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:52 pm Scris de Geo

» Fecioara
Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeMar Mai 07, 2024 3:51 pm Scris de Geo

Statistici
Avem 38 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Enrique

Membrii nostri au postat un numar de 9713 mesaje în 114 subiecte
Countries
Festivalul Afinelor (with Melania)  Percent_0
Cei mai activi postatori ai lunii
Geo
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 
Rox
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 
dominic
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 
Ra Mo Na
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 
Trinket
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 
Nina
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 
Melania
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 
Xiphion.
Festivalul Afinelor (with Melania)  EmptyFestivalul Afinelor (with Melania)  Mduteg10Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty 

 

 Festivalul Afinelor (with Melania)

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeJoi Feb 08, 2024 6:26 pm

Era o zi de sfârșit de vara și început de toamnă. Festivalul Afinelor și Coacăzelor sau după cum îl numeau alții Festivalul Fructelor de pădure începea.
Azi era ziua cea mare pe care o așteptasem un an întreg.
Era încă 6 dimineață. Eu intru bucuroasa in camera peste prietena mea, țopăind și tropaind de colo colo. Mă apropii de prietena mea care inca dormea și o ling puțin pe obraz pentru a o trezi.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 09, 2024 6:58 pm

Era o zi plăcută de sfârșit de vara, iar iarna începea de pe acum sa își facă simtita prezenta. Auzisem din vecini ca urma sa se facă pregătiri pentru festivalul Afinelor. Abea asteptam sa vad cum va decurge și ce se va intampla la acel eveniment de toamna.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 12, 2024 10:38 am

-Trezirea, Mel. Spun eu lingand-o pe obraji. Topai de colo colo și chiui bucuroasă. Probabil tropăitul copitelor mele trezize deja și pe vecini.
-Wow! A venit în sfârșit ziua festivalului. Spun eu bucuroasă.

Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 12, 2024 6:54 pm

Nici nu sesizam bine când venise, ca ma trezesc linșat de sora mea Trink. Era mai rapida de cât asi fi crezut. "Vai cât ma bucur sa te vad. Iar am dormit mult. Se pare ca obiceiul mi-a rămas neschimbat. Mereu dorm mai mul decât asi crede." Si am inceput sa rad in timp ce dădeam semne de trezire.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 12, 2024 9:20 pm

-Si eu ma bucur. Spun eu

Ma duc la masuta cu oglinda de unde iau peria ei de par si incep sa imi pieptan coama curcubeu.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 1:04 pm

Cand ma uit cum se pieptănat cu peria mea, am inceput sa zâmbesc. Era ceva de apreciat sa vezi pe cineva care nu se ferește sa iti folosească produsele. Mai ales ca pentru mine acest lucru insemna apropiere și devotament.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 1:34 pm

Scopul meu era și să par amuzantă, să o înveselesc, să o fac sa rada sau cel puțin să zâmbească. Deasemenea simțeam că suntem prietene apropiate și devotate. Când văd că zâmbea mă bucurasem.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 1:45 pm

Si chiar reușea sa ma facă sa rad și sa ma simt amuzata de ea. Avea acel talent al umorului pe care nu oricine îl putea avea. Și eram sigura ca urma sa mai pregătească încă ceva pentru aceste timpuri.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 2:32 pm

Apoi mă îmbrac cu un tricou de-al ei după care merg in bucătărie.
-Eu îmi voi incepe ziua cu o cafea din orz cu lapte de soia și puțină scorțișoară. Dorești și tu?
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 2:36 pm

Cand o vad în tricoul meu, incep sa rad pentru ca imi ieșise planul. Acum amândouă aveam tricoul la fel. Eram ca si niste surori gemene în adevăratul sens al cuvântului. "Si eu la fel. Haide sa mancam amândouă același meniu. Eu zisc sa îl pregătim impreuna. "
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 2:53 pm

Desigur. In afara de cafeluța din orz cu lapte de soia și scorțișoară, mă gândeam și la ceva de mâncat. Poate niste sandwich sau o omletă? Întreb eu.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 3:01 pm

Eu am decis sa le mănânc pe amândouă pentru ca ambele îmi plăceau. Și în plus nu puteam rata o asemenea oferta. Imi era dor sa mănânc alături de ea și sa povestesc cu ea. Plus ca trecuse și mult timp de când nu ne văzusem. "Cât tu vei face mâncarea, eu voi pregăti sucurile de fructe, voi aranja masa și voi pune farfuriile și tacâmurile."
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 16, 2024 3:21 pm

-Desigur. Așa vom face. Ii spun eu. Incep apoi sa pregătesc mâncarea.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeDum Feb 18, 2024 7:10 pm

Pentru ca eram o fire atat de sărit pe ajutor, nici de data asta nu o abandonez. Eram gata gata ca sa o ajut pe ea în tot ce aveam de făcut. "Eu sunt gata de ajutor. Masa e făcută, mai trebuie sa terminam acea mâncare și pe urma ne putem bucura în tihna de acea mâncare".
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 19, 2024 10:42 am

-Deci uite cum fac eu Sandwich-urile. Iau o felie de pâine cu cereale pe care o ung cu unt puțin sarat, pun p felie de cașcaval și o felie de salam de soia. Apoi iau o felie de pâine neagră cu secara care o ung cu brânză topită și o așez peste salamul de soia. Apoi pun încă o felie de cascaval, o frunza de salata, niste rondele de castraveți și ridichi apoi inca o frunza de salata, o felie de cașcaval pane și apoi niste frunze de ceapa verde. Apoi inca o felie de cașcaval și închei cu o felie de pâine albă cu cartofi.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 23, 2024 10:00 am

Ma uitam la ea ca să vad cum face și de indata încep sa fac exact cum imi arătase. Încă și respectam cu strictețe ordinea pe care ea mi-o arătase. "Deci? Cum ti se pare? Este bine surioara?" O intreb ușor timida asteptand părerea ei.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Feb 23, 2024 5:59 pm

-E foarte bine. Bravo. Ii spun eu.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 26, 2024 4:08 pm

"Ma bucur sa aud asta. Haide sa mancam ca pe urma am impresia ca ne va astepta o calatorie pe cinste. Deja mi se face foame". Ii spun plina de entuziasm și de nerăbdare. Mai era puțin și foamea parea sa își facă de cap în cel mai aparte mod.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 26, 2024 5:33 pm

-Desigur. Apropo știi ce îmi place la festival? Ador înghețata de afine, jocurile Arcade și Montagne russe-ul. Deasemenea ador caruselul și faptul că mă pot da in carusel in timp ce și un copil mă poate călări, ca pe una dintre figurinele caruselului, ador sala oglinzilor amuzante și sala oglinzilor caleidoscop, și desigur bazarul unde facem cumpărături.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 26, 2024 8:57 pm

"Ah, deci ne vom distra pe cinste când vom ajunge acolo. Numai gândul la înghețată ma face sa salivez de pofta. Un deliciu total numai când ma gândesc." Numai gândul la acele bunatati și distracții îmi ridica dorinta de a ajunge cât mai repede. Insa ma bucuram și de acele delicii pregătite alături de Trinket.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeLun Feb 26, 2024 9:25 pm

-Desigur că ne vom distra.
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeDum Mar 03, 2024 10:43 am

Vestea ei ma facea sa ma simt extrem de bine. Am inceput sa mănânc linistita din acele bunatati. Mai ales ca si ziua mea a început extrem de bine.
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeDum Mar 03, 2024 11:09 am

-Dupa ce mancam micul dejun, plecam catre festival. Spun eu. Observ ca mai era o ora pana sa se deschida portile festivalului. Asa ca aveam timp sa o luam mai usor pana acolo.


Ultima editare efectuata de catre Trinket in Vin Mar 08, 2024 4:52 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Melania
anime
anime
Melania


Mesaje : 54
Data de înscriere : 22/09/2023

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeJoi Mar 07, 2024 10:47 pm

"Bine atunci, asa o sa facem". Si între timp încep sa mănânc fericita din acele preparate care erau absolut delicioase. Le mancam cu pofta, dar in acelasi timp le savuram pe deplin. Asa ceva mai rar, munca în echipa facea minuni.

ooc: Fi atent la linia de dialog
Sus In jos
https://yazyagmuruforumtutku.yoo7.com/forum
Trinket
anime
anime
Trinket


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/01/2024

Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitimeVin Mar 08, 2024 4:57 pm

Eu sunt atent. Initial vroiam sa las in acest post doar descriere dar daca tu ai luat si putin ca pe dialog, am modificat.



Dupa ce terminam de mancat plecam catre festival.

-Mai avem o ora pana se vor deschide portile la festival. Ce zici sa intram intr-un salon sa iti faci unghiile? Si crezi ca accepta sa imi facasi mie copitele stralucitoare precm iti va face tie unghiile? As vrea o culoare magenta magic sau albastru-mov galactic dar indiferent care sa fie cu stelute stralucitoare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Festivalul Afinelor (with Melania)  Empty
MesajSubiect: Re: Festivalul Afinelor (with Melania)    Festivalul Afinelor (with Melania)  Icon_minitime

Sus In jos
 
Festivalul Afinelor (with Melania)
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winnie RPG :: ⚜️RPG⚜️ :: ⚜️Supranatural-
Mergi direct la: